Šaltą žiemos rytą pažvelgę pro langą neretai stebimės, matydami apšalusį stiklą – šis reiškinys gali pasitaikyti ne tik su senais mediniais langais, bet ir su moderniais plastikiniais. Nors plastikiniai langai laikomi šilumą efektyviai izoliuojančiais ir praktiškais, kartais jie taip pat gali apšalti. Kuo tai sukelia? Ir ar tai rodo jų prastos kokybės požymį? Siūlome panirti į šios problemos esmę ir sužinoti, kodėl plastikiniai langai gali užšalti žiemos metu.

Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla?
Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla?

Priežastys Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla

Plastikiniai langai tapo populiarūs pastaraisiais dešimtmečiais dėl jų efektyvumo, tvirtumo ir lengvos priežiūros. Vis dėlto kai kurie vartotojai pastebėjo, kad šie langai kartais apšąla iš vidaus ar išorės, ypač šaltuoju metų laiku. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl tai gali nutikti:

  1. Taškas, kuriame kondensacija pradeda kristi: Plastikiniai langai, kaip ir bet kurie kiti langai, gali būti paveikti kondensacijos. Kondensacija atsiranda, kai oras, prisotintas drėgmės, susiliečia su šaltu paviršiumi, pavyzdžiui, lango stiklu. Jei ši drėgmė užšąla, ji tampa ledu.
  2. Netinkama izoliacija: Jei langai nebuvo teisingai įdiegti arba jei tarp lango rėmo ir sienos yra spragų, per jas gali prasiskverbti šaltas oras, kuris prisideda prie ledo susidarymo ant lango.
  3. Stiklo kokybė: Ne visi plastikiniai langai yra vienodai efektyvūs. Dvigubai arba trigubai stiklai gali suteikti geresnę šilumos izoliaciją nei paprasti stiklai. Todėl jei turite paprastą stiklą, jis gali būti labiau linkęs užšalti.
  4. Šildymo sistema: Jei šildymo sistema yra netoli lango, tai gali prisidėti prie jo užšalimo, nes šilumos srautas gali sukurti drėgmės kondensaciją ant stiklo.
  5. Vidinės patalpų drėgmės lygis: Aukštas drėgmės lygis namuose gali prisidėti prie kondensacijos atsiradimo ant langų. Oro drėkintuvai, džiovinimas drabužių viduje arba netinkamas ventiliavimas gali būti kaltininkais.
Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla?
Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla?

Kaip išvengti plastikinių langų apšalimo?

Plastikinių langų apšalimas yra problema, su kuria susiduria daug namų savininkų. Tačiau su tinkamais veiksmais šią problemą galima išspręsti ar bent jau sumažinti jos pasireiškimą. Štai keli patarimai, kaip išvengti plastikinių langų apšalimo:

  1. Tinkama izoliacija: Net geriausio kokybės langai negali pasirodyti efektyviai, jei jie yra neteisingai įdiegti. Užtikrinkite, kad tarp lango rėmo ir sienos nėra jokių spragų, per kurias galėtų prasiskverbti šaltas oras. Taip pat galite pasinaudoti specialiomis juostomis ar putomis, kurios padeda užtikrinti hermetišką izoliaciją.
  2. Reguliuokite drėgmės lygį: Per didelis drėgmės lygis namuose gali skatinti kondensacijos susidarymą ant langų. Oro džiovyklų arba ventiliacijos naudojimas gali padėti palaikyti optimalų drėgmės lygį. Be to, stenkitės vengti drabužių džiovinimo patalpose, ypač šaltuoju metų laiku, ir reguliariai vėdinkite patalpas.
  3. Investuokite į kokybiškus langus: Lango kokybė gali labai skirtis priklausomai nuo gamintojo ir modelio. Dvigubo ar trigubo stiklo langai su argono užpildu suteikia geresnę šilumos izoliaciją ir sumažina šaltų vietų susidarymą ant stiklo. Be to, šie langai gali būti efektyvesni energetikos požiūriu, todėl ilgainiui galite sutaupyti šildymo sąnaudų.
  4. Papildomos priemonės: Galite taip pat apsvarstyti galimybę įdiegti storas užuolaidas ar žaliuzes, kurios padeda izoliuoti langus nuo šalčio. Šiltu audiniu padengti langai mažina šaltų vietų atsiradimo tikimybę.

Daugiausiai Užduodami Klausimai: Kodėl Plastikiniai Langai Apšąla?

Ar plastikiniai langai yra prastesni už medinius dėl apšalimo?

Atsakymas: Ne būtinai. Apšalimo priežastys gali būti susijusios su netinkama izoliacija, stiklo kokybe ar patalpų drėgmės lygiu, o ne su pačiu lango medžiaga.

Ar apšalęs langas reiškia, kad jis yra sugedęs?

Atsakymas: Ne visada. Tai gali būti laikinas reiškinys, kurį sukelia šaltos oro sąlygos arba aukštas patalpų drėgmės lygis.

Ar dvigubi arba trigubi stiklai padeda sumažinti apšalimą?

Atsakymas: Taip, dvigubas ar trigubas stiklas gali geriau izoliuoti nuo šalčio, mažinant šaltų vietų atsiradimą ant stiklo.

Ką daryti, jei mano plastikiniai langai nuolat apšąla?

Atsakymas: Rekomenduojama patikrinti langų izoliaciją, reguliuoti patalpų drėgmės lygį ir apsvarstyti galimybę pakeisti langus į aukštesnės kokybės modelius.

Ar drėgmės džiovyklas verta naudoti norint sumažinti apšalimą?

Atsakymas: Taip, oro džiovyklas gali padėti sumažinti per didelį patalpų drėgmės lygį, kuris yra viena iš priežasčių, kodėl langai apšąla.

Ar plastikinių langų apšalimas gali sukelti pažeidimus ar nutekėjimus?

Atsakymas: Jei apšalimas yra dėl netinkamos izoliacijos, gali atsirasti problemų, tokių kaip kondensatas tarp dvigubo stiklo arba net nutekėjimai.

Kokia yra optimali patalpų drėgmės lygio rekomendacija, kad išvengtumėte apšalimo?

Atsakymas: Optimalus patalpų drėgmės lygis yra nuo 30% iki 50%.

Ar verta investuoti į brangesnius plastikinius langus norint išvengti apšalimo problemų?

Atsakymas: Dažnai taip, nes aukštesnės kokybės langai gali turėti geresnę šilumos izoliaciją ir ilgiau tarnauti be problemų.

Comments are disabled.